Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

2 min. czytania

“FeatureWorks” — import oraz historia edycji modelu

Paweł Dziasek on 2022-07-19 14:22:50

Oprogramowanie SOLIDWORKS, będąc uniwersalnym narzędziem służącym do projektowania umożliwia importowanie neutralnych plików takich jak STEP, czy IGS, a także dzięki narzędziu 3d Interconnect, import z innych programów CAD. Można do nich zaliczyć na przykład Inventor, Pro/ENGINEER, czy Solid Edge. Niestety zapis do formatu neutralnego lub import z innego programu CAD powoduje utratę historii edycji modelu, w wyniku czego otrzymujemy sam model 3D. Takie rozwiązanie jest często niewystarczające.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Nowa funkcjonalność ARM Development Studio 2022

Grzegorz Cuber on 2022-06-27 12:30:57

Development Studio jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym (IDE) stanowiącym pakiet narzędzi służących do programowania systemów wbudowanych w języku C / C ++. Przeznaczeniem oprogramowania są mikroprocesory ARMa, od małych urządzeń, do procesorów wielordzeniowych. Intuicyjność rozwiązań ma znaczący wpływ na efektywność pracy podczas tworzenia oprogramowania dla procesorów Cortex-M i Cortex-A, a złożone funkcje analizy, przyśpieszają rozwój inżynierii oprogramowania. Pomagają także budować solidne i wydajne produkty, wysokiej jakości.
Firma Arm wydała najnowszą aktualizację oprogramowania Arm Development Studio 2022.0 Gold, Silver i Bronze. Najnowsze wersje Arm Development Studio obsługują Cortex-M85, a także wnoszą aktualizacje wszystkich dostarczonych komponentów.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Zmiany w oprogramowaniu ARM Keil - MDK v5.37

Grzegorz Cuber on 2022-06-15 12:47:16

Charakterystyka środowiska
MDK-ARM jest oprogramowaniem wspomagającym pracę programistów aplikacji wbudowanych, na które składa się między innymi edytor, debuger, najlepszy w swojej klasie kompilator i zoptymalizowane biblioteki. Znormalizowane pakiety programowe tzw. Software Packs pozwalają na obsługę urządzeń lub całych płyt, zawierają także drivery układów peryferyjnych.

Wersja MDK v5.37
W najnowszej wersji Keil MDK obsługuje Arm Cortex-M85 i STAR-MC1 i jest dostarczany z modelami „Arm Virtual Hardware” zamiast „Fixed Virtual Platforms”,
a także z kompilatorem Arm 6.18.

Czytaj dalej
6 min. czytania

Biblioteka TOOLBOX – zbiór elementów znormalizowanych

Paweł Dziasek on 2022-05-31 15:01:09

Biblioteka „TOOLBOX” jest to zbiór elementów znormalizowanych zgodny z międzynarodowymi standardami takimi jak: ANSI, AS, GB, BSI, CISC, DIN, GB, ISO, IS, JIS oraz KS. W skład biblioteki wchodzą m.in. takie elementy jak: łożyska, śruby, nakrętki, kołki, podkładki i wiele innych. Żaden inżynier projektujący w SOLIDWORKS nie będzie w stanie przygotować dużego złożenia, bez wykorzystania tych właśnie elementów, łączących detale w jedną całość. Oczywiście bezcelowym byłoby projektowanie każdego z elementów własnoręcznie. Szybszym oraz znacznie prostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie biblioteki komponentów znormalizowanych „Toolbox”. Każde z tych komponentów można w bardzo szybki sposób dostosować do własnych wymagań, tworząc ich nową konfigurację.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Nowości w SOLIDWORKS Electrical 2022

Grzegorz Cuber on 2022-04-22 14:10:40

Produkty SOLIDWORKS wspierają pracę inżynierów na całym świecie, a poprzez budowę modułową również branże odpowiedzialne za projekty i produkcję. Zapewniają dostęp do zasobów technicznych, umożliwiając tworzenie lepszych produktów, niższym kosztem i w krótszym czasie. Producent pracuje nad ciągłym udoskonalaniem oprogramowania, które dostępne jest dzięki aktualizacjom.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Keil MDK Community – nowa wersja oprogramowania

Grzegorz Cuber on 2022-03-29 12:23:24

Najnowsza wersja oprogramowania Arm Keil MDK dostępna jest jako darmowa edycja przeznaczona dla hobbystów, twórców oprogramowania, studentów
i naukowców. Wersja MDK-Community nie ma limitów rozmiaru kodu i może być wykorzystana we wszystkich niekomercyjnych przypadkach użycia. Ponadto, gdy potrzebne będzie wsparcie, aktywne forum społeczności to miejsce, w którym możesz szukać pomocy.
Keil rozwija narzędzia programistyczne dla układów opartych na architekturze ARM. Narzędzia firmy używane są przez ogromną liczbę developerów, tworzących aplikacje dla produktów w lotnictwie, bankowości, motoryzacji, transporcie, produkcji, wojsku, czy telekomunikacji. Produkty Keil zawierają kompilatory C/C++, debuggery, środowiska programistyczne i symulacyjne, RTOS i biblioteki oraz płyty uruchomieniowe dla procesorów ARM Cortex-M.

Czytaj dalej
5 min. czytania

SOLIDWORKS 2022 – Nowości w projektowaniu części

Paweł Dziasek on 2022-02-25 09:38:31

W najnowszej wersji, oprogramowanie SOLIDWORKS 2022 oferuje ulepszenia wydajności i rozszerzenie możliwości działania pewnych funkcji. Wprowadzenie kolejnej wersji w oprogramowaniu przynosi zawsze wiele nowych rozwiązań dla użytkowników.
Funkcje te wpływają na cały szereg aspektów pracy, między innymi usprawniają przepływ dokumentacji, zarządzania danymi, itp. Ulepszenia pomagają również w projektowaniu części. Środowisko zostało zmienione i dostosowane do najnowszych trendów rozwojowych oraz potrzeb projektantów.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Najnowszy kompilator Arm 6.16LTS do zastosowań FuSa

Grzegorz Cuber on 2022-01-26 11:52:37

Arm FuSa RTS to zestaw komponentów oprogramowania zakwalifikowanych do stosowania w najbardziej krytycznych dla bezpieczeństwa aplikacjach, głównie w systemach motoryzacyjnych, medycznych i przemysłowych. Dla poszczególnych branż obowiązują osobne normy, na przykład: IEC 61508 dla systemów elektrycznych, ISO 26262 dla przemysłu motoryzacyjnego, IEC62304 dla systemów medycznych i EN 50128 dla zastosowań kolejowych.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Wskazówki do wykonania aktualizacji SOLIDWORKS 2022

Paweł Dziasek on 2021-12-14 13:41:24

Aktualizacja oprogramowania polega na zainstalowaniu nowej, lub zamianie obecnej wersji programu jego ulepszoną wersją. Czynność ta dostarcza użytkownikowi na ogół nowe funkcjonalności oraz usprawnienia działania. Podobnie stało się w wersji SOLDWORKS 2022. Przed przejściem do najnowszej wersji SOLIDWORKS 2022 i pracy z dodatkowymi funkcjami i dodatkami, warto zapoznać się jednak z naszymi wskazówkami dotyczącymi samego procesu aktualizacji.

Czytaj dalej
2 min. czytania

PicoScope - dekodowanie I3C, nowa funkcjonalność oscyloskopów

Grzegorz Cuber on 2021-11-26 14:46:31

Przedsiębiorstwo Pico Technology powstało w 1991 roku i szybko stało się liderem w dziedzinie oscyloskopów PC. Pico zawsze było doceniane za dostarczanie innowacyjnych, opłacalnych alternatyw dla tradycyjnych urządzeń testujących
i produktów do akwizycji danych. Efektem tych działań jest wysokiej jakości oprzyrządowanie, przystępne cenowo dla wielu użytkowników.
Dla uwzględnienia nowości, jak również w wyniku realizacji celu firmy, którym jest dostarczanie kompaktowych, konkurencyjnych rozwiązań, Pico Technology konsekwentnie wprowadza ulepszenia. W ostatnim czasie zespół zajmujący się dekodowaniem, intensywnie pracował nad dodaniem analizy kolejnego protokołu. Do obecnego dekodowania między innymi UART / RS-232, I2C, I2S, SPI, CAN, LIN, czy FlexRay, dodane zostało dekodowanie szeregowe I3C. Nowa użyteczność zaimplementowana została zarówno w wersji PicoScope 6 - w wersji stabilnej, jak
i PicoScope 7 „wczesny dostęp”. Przebiegi MIPI I3C Basic Specification mogą być teraz wyświetlane i analizowane przy współpracy z PicoScope o wystarczającej przepustowości i głębokości pamięci.

Czytaj dalej
4 min. czytania

SOLIDWORKS 3D CAD 2022 - najważniejsze ulepszenia

Paweł Dziasek on 2021-10-26 10:00:47

Wprowadzenie nowej wersji w oprogramowaniu przynosi na ogół szereg korzyści dla użytkowników. Podobnie jest w przypadku SOLIDWORKS 2022, który oferuje ulepszenia wydajności i rozszerzone funkcje. Funkcje te usprawniają przepływy pracy w zakresie projektowania, dokumentacji, zarządzania danymi i walidacji. Wraz z wprowadzeniem nowych rozwiązań można także korzystać z nowych możliwości poprzez łączenie się z 3D EXPERIENCE Works. Ulepszenia pomagają sprostać większej ilości wyzwań, od projektowania po produkcję, jednocześnie umożliwiając przetwarzanie i współpracę w chmurze.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Arm Development Studio 2021 – nowości w oprogramowaniu

Grzegorz Cuber on 2021-09-28 13:49:37

Arm w swoim środowisku programistycznym Development Studio wprowadza ciągłe aktualizacje oraz poprawia funkcjonalność oprogramowania. Zapewnia przy tym obsługę najnowszych procesorów, jak również biblioteki, drivery, czy przykłady programów. Wraz z powstaniem wersji 2021.0 Development Studio w edycji Gold, Silver, Bronze oraz 2021.a Platinum, firma Arm wydała najnowsze poprawki. Są to nowości do ostatniego wydania 2020.1, związane z utrzymaniem produktu. Dodane zostały również przydatne, nowe funkcje.

Czytaj dalej
2 min. czytania

SOLIDWORKS Routing

Paweł Dziasek on 2021-08-27 10:40:35

Dodatek SOLIDWORKS Routing jest częścią pakietu SOLIDWORKS dostępną w wersji Premium lub jako osobny produkt. Umożliwia tworzenie specjalnego typu podzespołu, który buduje ścieżkę z rur cienkościennych i grubościennych, kabli elektrycznych lub kanałów pomiędzy komponentami. Po wstawieniu komponentów do zespołu, automatycznie tworzony jest podzespół trasy. W przeciwieństwie do innych typów podzespołów, nie tworzy się złożenia trasy w jego własnym oknie,
a wstawia się jako komponent w złożeniu wyższego poziomu. Dodatek ten zawiera pakiet SOLIDWORKS Premium, który umożliwia inżynierom i projektantom łatwe
i automatyczne tworzenie systemów trasowanych. Za pomocą funkcji Routing można generować także projekty i rysunki przewodów, wiązek, kabli i rurek kablowych. Stosuje się je aby wykorzystać listy elementów ciętych i kompletne zestawienia materiałów (BOM) oraz aby przyspieszyć ich proces produkcyjny.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Migracja projektów Keil MDK do Arm Development Studio

Grzegorz Cuber on 2021-07-19 12:17:58Firma Arm stworzyła Arm Development Studio, jako najnowszy zestaw narzędzi do tworzenia oprogramowania wbudowanego C/C++ na dowolnej platformie opartej na technologii Arm. Opierając się na ponad 25-letnim doświadczeniu, Development Studio zawiera wiele najlepszych funkcji poprzednich generacji narzędzi, ujednolicając zastosowanie i rozwój w jednym, łatwym w użyciu środowisku.

Czytaj dalej
3 min. czytania

SOLIDWORKS PCB i nie tylko

Paweł Dziasek on 2021-06-25 11:33:26

SOLIDWORKS PCB jest narzędziem wykorzystywanym do tworzenia schematów, bibliotek i projektowania płytek drukowanych (PCB). Projektowanie z technologią współpracy stanowi integralną część oferty rozwiązań do projektowania i symulacji układów mechanicznych SOLIDWORKS, umożliwiającą projektowanie produktów elektronicznych. Dzięki wydajnym i intuicyjnym narzędziom do projektowania elektroniki, SOLIDWORKS PCB umożliwi nam zaprojektowanie płytki drukowanej,
a wymiana danych ECAD-MCAD pozwoli, by płytka PCB idealnie pasowała do obudowy. Zaprojektować ją można z kolei w SOLIDWORKS 3D CAD. Teraz należy zadać sobie pytanie: i co dalej? Zadbaliśmy o kształt, dopasowanie oraz funkcjonalność naszego produktu. Czy możemy zrobić coś więcej z naszym projektem? Odpowiedź jest prosta, wszystko, czego chcemy. Mając dostęp do innych produktów SOLIDWORKS, możemy połączyć nasz mechanicznie inteligentny projekt PCB z dowolnym produktem SOLIDWORKS.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Jak rozpocząć pracę z Arm Development Studio 2021.0- opis podręcznika

Grzegorz Cuber on 2021-05-25 12:34:23

Zintegrowane środowisko Arm Development Studio zostało zaprojektowane specjalnie dla architektury Arm i jest najbardziej wszechstronnym, dedykowanym rozwiązaniem programistycznym C / C ++ dla systemów wbudowanych z dostępnych na rynku. Development Studio jest kompleksowym pakietem narzędzi umożliwiającym wydajne tworzenie oprogramowania zarówno dla małych, gotowych mikrokontrolerów, jak i dla niestandardowych i złożonych procesorów wielordzeniowych. Development Studio przyśpiesza rozwój inżynierii oprogramowania, wspomagając jednocześnie programistów przy tworzeniu solidnych i wydajnych produktów.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Współpraca ECAD / MCAD - Computer Controls

Paweł Dziasek on 2021-04-29 15:21:30

Tradycyjny sposób projektowania z rozdzieleniem na projekty mechaniczne a elektroniczne staje się z dnia na dzień coraz bardziej przestarzały. Wprowadzenie inteligentnie połączonych produktów sprawia, że procesy projektowania stają się bardziej połączone i oparte na współpracy niż kiedykolwiek wcześniej. A jednak pomimo tej presji nadal wydaje się, że domeny ECAD i MCAD to dwa oddzielne światy, które nadal działają na starych zasadach. Złe nawyki ciężko umierają, a tworzenie nowych jest jeszcze trudniejsze. Czego więc potrzeba projektantom ECAD, aby rozpocząć współpracę z odpowiednikami MCAD, aby tworzyć w pełni połączone i spójne produkty?

Czytaj dalej
3 min. czytania

Bezpieczeństwo w oprogramowaniu ARM KEIL - systemy wbudowane IoT - Computer Controls

Grzegorz Cuber on 2021-03-25 12:18:22

IoT, czyli Internet of Things oznacza system oraz sieć połączonych urządzeń elektronicznych zdolnych do wymiany informacji pomiędzy sobą w sposób automatyczny. Urządzenia IoT pozwalają udostępniać informacje użytkownikom, jak również łączyć się przez Internet oraz gromadzić dane. Dlatego ważnym aspektem jest ich ochrona, jak również prawidłowa praca podczas całego czasu użytkowania sprzętu. Nietrudno jest zauważyć, że rozwiązania bardzo przydatne człowiekowi, jak np. otwieranie bramy domu przy użyciu smartfona, umożliwiają działanie osobom niepożądanym np. poprzez próby włamania się do obiektu. Jeszcze poważniej sprawa wygląda w przemyśle i medycynie. Z jednej strony system musi działać niezawodnie, a z drugiej nie dopuszczać potencjalnego ataku ze strony zabezpieczeń sieci i komunikacji.

Czytaj dalej
1 min. czytania

Nowości SOLIDWORKS 2021 – Poprawa wydajności

Paweł Dziasek on 2021-02-03 10:32:44

SOLIDWORKS nieustannie poprawia i rozwija swoje środowisko do tworzenia rysunków technicznych 2D, potocznie zwanych rysunkami wykonawczymi,
bądź złożeniowymi. Tym razem, przy nowej wersji także nie jest inaczej.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Nowa seria oscyloskopów PicoScope 4000A - Computer Controls

Grzegorz Cuber on 2021-01-22 15:13:06

Seria oscyloskopów PC PicoScope 4000A firmy Pico Technology to ulepszenie drugiej generacji oscyloskopów i rozszerzenie portfolio produktów o wysokiej rozdzielczości. Z dostępnymi modelami 2- 4- i 8-kanałowymi, seria PicoScope 4000A oferuje 12-o bitową rozdzielczość sprzętową. Oferuje również przepustowość 20 MHz z szybkością próbkowania 80 MS/s i wbudowany
14-o bitowy wyzwalany generator sygnału. Interfejs SuperSpeed USB 3.0 zasila urządzenie i zapewnia komunikację z prędkością do 160 MS/s do komputera głównego. Wszystkie modele działają z popularnym interfejsem użytkownika PicoScope 6 i korzystają z bezpłatnego zestawu programistycznego PicoSDK.

Czytaj dalej
2 min. czytania

3D Experience - Computer Controls

Paweł Dziasek on 2020-12-22 12:38:26

Co to jest 3DEXPERIENCE?
Platforma 3DEXPERIENCE łączy wszystkie aspekty rozwoju produktu, umożliwiając użytkownikom opracowywanie, weryfikację projektów i produktów w jednym wspólnym środowisku. Na poziomie podstawowym platforma 3DEXPERIENCE to zbiór różnych aplikacji, które pomagają użytkownikom w wykonywaniu krytycznych zadań biznesowych. Rozwiązania 3DEXPERIENCE daje projektantom mechaników
i innym użytkownikom SOLIDWORKS możliwość tworzenia, współpracy
i kontrolowania projektów w chmurze publicznej lub prywatnej za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Czytaj dalej
4 min. czytania

Bezpieczeństwo funkcjonalne ARM – elastyczne podejście do zwiększania poziomu bezpieczeństwa w CPU - Computer Controls

Grzegorz Cuber on 2020-11-24 14:20:06


Warunkiem wprowadzenia na rynek wielu produktów w branżach takich jak: artykuły gospodarstwa domowego, motoryzacja, przemysł, czy medycyna, jest spełnienie wymogów prawnych potwierdzających ich zgodność z normami
w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego. Coraz częściej poruszana jest problematyka bezpieczeństwa funkcjonalnego w kontekście zastosowań na rynku motoryzacyjnym i przemysłowym. Początkowo bezpieczeństwo funkcjonalne stosowane było tylko dla krytycznych funkcji pojazdu, w niewielkiej liczbie jednostek sterujących (ECU). Konieczność szerszego zastosowania bezpieczeństwa funkcjonalnego jest jednym z najbardziej podstawowych wymogów w drodze do pełnej autonomii. Zmieniają się funkcje autonomicznie pojazdu, między innymi funkcje monitorowania oraz aplikacji wspomagających kierowcę w czasie jazdy.

Czytaj dalej
4 min. czytania

Od projektu do produkcji- zintegrowany proces projektowania w środowisku SOLIDWORKS – część 2

Paweł Dziasek on 2020-10-23 11:30:37

Oprogramowanie SOLIDWORKS zapewnia intuicyjne środowisko, które maksymalizuje wydajność podczas projektowania i produkcji oraz zapewnia dostęp do zasobów technicznych, umożliwiając tworzenie lepszych produktów, niższym kosztem i w krótszym czasie.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Od projektu do produkcji - zintegrowany proces projektowania w środowisku SOLIDWORKS – część 1

Paweł Dziasek on 2020-09-25 11:10:35

Bogaty pakiet programów SOLIDWORKS obejmuje swoją funkcjonalnością procesy od samego początku projektowania do etapu produkcji. Wspólny, zintegrowany system umożliwia natomiast równoczesną pracę zespołów odpowiedzialnych za wykonanie tych działań. Dostępność wszystkich narzędzi w jednym środowisku pozwala zmniejszyć nakład pracy niezbędny na każdym etapie projektowym. Projektanci i inżynierowie mogą w ten sposób poświęcić więcej czasu na doskonalenie swoich projektów bez obaw, że wprowadzone przez nich zmiany zagrożą przyjętym terminom realizacji. W efekcie przejście przez wszystkie fazy,
od projektu koncepcyjnego, aż do finalnego wytworzenia części, przebiega łatwiej
i szybciej niż dotychczas. Podstawą tego rozwiązania jest wspólny model CAD 3D pozwalający na łatwe zarządzanie zmianami zachodzącymi na etapie projektowania i przygotowania do produkcji. Zmiany są automatycznie wprowadzane do wszystkich związanych z produktem rysunków, systemów produkcyjnych i dokumentów technicznych.
Czytaj dalej
2 min. czytania

SOLIDWORKS 3D Interconnect

Paweł Dziasek on 2020-08-26 10:01:15

Co to jest i do czego służy?
Funkcja SOLIDWORKS 3D Interconnect dostępna już w programie SOLIDWORKS 2017 od tamtego czasu jest bezustannie rozwijana i udoskonalana. Funkcja ta zastępuje tradycyjne metody migracji danych poprzez zintegrowany przepływ informacji pozwalający na bezproblemową współpracę między innymi programami CAD, a programem SOLIDWORKS. Pozwala również pracować z modelami zapisanymi bezpośrednio w natywnych formatach innych programów CAD.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Klienci IoT – rozwiązania Arm Keil MDK

Grzegorz Cuber on 2020-07-22 11:09:42

Co to jest IoT?
IoT (ang. Internet of Things - Internet Rzeczy) to sieć połączonych, inteligentnych urządzeń i systemów, umożliwiająca wymianę danych, ich łączenie i analizę.
IoT powstało z koncepcji, według której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane
za pośrednictwem sieci komputerowej. IoT dotyczy wszystkich rodzajów inteligentnych urządzeń. Obejmuje smartfony, ekspresy do kawy, od pralek po zamki do drzwi, czy systemy oświetlenia biur. IoT to więcej niż jedno urządzenie,
to cały system poszczególnych urządzeń komunikujących się ze sobą.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Analiza nowych funkcjonalności w programie DraftSight.

Paweł Dziasek on 2020-06-23 14:09:01

DraftSight jest programem zapewniającym możliwość intuicyjnego kreślenia w 2D, jak i zdobycia doświadczenia w projektowaniu 3D przez architektów, inżynierów, dostawców usług budowlanych, profesjonalnych użytkowników CAD, projektantów, wytwórców, producentów, wykładowców i hobbystów.
DraftSight pozwala na tworzenie, edycję, wyświetlanie i dodawanie adnotacji do każdego pliku w formacie DWG. Program posiada znany użytkownikom interfejs zbliżony do znajdujących się w podobnych aplikacjach CAD, co umożliwia szybkie przejście z innego oprogramowania.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Arm „Fixed Virtual Platforms”, czyli modele symulacyjne, wspomagające pracę inżynierów.

Grzegorz Cuber on 2020-05-21 13:01:07

Co to jest FVP i do czego służy ?
„Fixed Virtuals Platforms” (FVP) – to modele symulacyjne, służące do rozwoju oprogramowania, zanim sprzęt zostanie dostarczony. Mają one na celu naśladować pracę kompletnego systemu, dokładnie tak, jak gdyby był podłączony fizycznie do naszego środowiska programistycznego. Modele symulacyjne są opracowywane
i testowane wraz z Arm IP, zapewniając bardzo dokładne i sprawdzone wirtualne prototypy do tworzenia oprogramowania.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Nowości w "Systemach struktur" w wersji SOLIDWORKS 2020

Paweł Dziasek on 2020-04-29 12:23:04

Z każdą kolejną wersją producenci oprogramowania dokładają starania aby wprowadzić nowe funkcjonalności, jak również rozwijają już istniejące. Nie inaczej jest z „Systemami struktur” w SOLIDWORKS 2020, które zostały utworzone już
w wersji poprzedniej. Zapewniają one bardziej elastyczny sposób tworzenia konstrukcji spawanych z użyciem szkiców 2D i 3D, dzięki czemu powalają zdefiniować kompleksowo wszystkie elementy konstrukcji.

Do nowości jakie zostały wprowadzone do „Systemu struktur” w wersji SOLIDWORKS 2020 zaliczamy rozszerzenie sposobu definiowania głównych elementów, została dodana możliwość określenia położenia względem punktu,
jak również została rozszerzona definicja długości o nowe opcje.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Arm FuSa – jako narzędzie wspomagające certyfikację produktów w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego

Grzegorz Cuber on 2020-04-06 10:41:10

arm_Fusa

Bezpieczeństwo funkcjonalne
Bezpieczeństwo funkcjonalne jest kluczowym elementem każdego systemu wdrożonego w pojeździe, robocie, fabryce i nie tylko. Jest to zdolność systemu
do wykrywania, diagnozowania i bezpiecznego łagodzenia wszelkich błędów, zapobiegając szkodom dla ludzi i środowiska. W ramach standardów istnieje kilka poziomów nienaruszalności bezpieczeństwa (SIL lub ASIL), które określają formalne metody i które należy stosować podczas pracy nad produktem w celu sprawdzenia, czy kod aplikacji, komponenty oprogramowania i łańcuchy narzędzi są bezpieczne do zamierzonego zastosowania. Arm w swojej ofercie posiada
i proponuje rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego klientom, którzy potrzebują ich do swoich aplikacji.

Czytaj dalej
2 min. czytania

SOLIDWORKS 2020 – druk 3D

Paweł Dziasek on 2020-03-20 12:44:32


Zasada ciągłego doskonalenia
Analitycy i programiści oprogramowania SOLIDWORKS poprzez rozwój swoich produktów już od kilku lat wspierają rozbudowę funkcjonalności druku 3D.
Z każdą kolejną wersją programu, narzędzia do druku 3D zyskują nowe możliwości, nie inaczej jest z najnowszym SOLIDWORKS 2020.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Keil MDK, czyli zestaw narzędzi programistycznych do obsługi mikrokontrolerów Arm Cortex-M

Grzegorz Cuber on 2020-02-17 12:14:38


Wiele funkcji w jednym miejscu - MDK- Core
Od początku programowania mikrokontrolerów korzystanie z jednego środowiska obsługującego wiele urządzeń różnych producentów było dużym wyzwaniem. Oprogramowanie takie często nie posiadało funkcji analitycznych, podglądu rejestrów i innych zmiennych, a cała jego użyteczność opierała się na obsłudze prymitywnego edytora.

Czytaj dalej
1 min. czytania

Prezentacja narzędzia Porównanie obiektów w SOLIDWORKS 2020

Paweł Dziasek on 2020-01-23 12:39:59

SOLIDWORKS_Porownanie_obiektow

Nowa wersja SOLIDWORKS stwarza nowe możliwości.
Porównywanie obiektów, których kształt i geometria były bardzo zbliżone
zawsze było czasochłonną i monotonną czynnością. Teraz, dzięki nowej funkcji porównywania obiektów w programie SOLIDWORKS 2020, nie musimy już tracić czasu na ręczne porównywanie wymiarów między sobą, zrobi to za nas program.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Omówienie podręcznika - Getting Started with MDK

Grzegorz Cuber on 2019-12-17 13:00:00

1. Mamy płytkę i co dalej? Czyli jak rozpocząć pracę z Arm Keil MDK.
Rozpoczynając naszą przygodę z aplikacjami wbudowanymi trudno jest mieć wiedzę absolutną w tym temacie. Z pomocą przychodzi, a właściwie został opublikowany przez Arm, podręcznik pracy z MDK „Getting Started with MDK”. Można w nim znaleźć zarówno podstawowe informacje na temat budowy programu, bibliotek, przykładów i sterowników, jak również instrukcje jak należy właściwie skonfigurować i zaprogramować nasz produkt, używając dostępnych
w środowisku narzędzi.

Czytaj dalej
4 min. czytania

Adaptery debuggowania ULINK, a także ich zastosowanie w środowisku µVision Arm Keil MDK

Grzegorz Cuber on 2019-11-27 10:00:00


W aplikacjach wbudowanych w celu przetestowania działania programu na urządzeniu docelowym należy wcześniej zapisać w nim dane. Aby komunikacja pomiędzy naszym środowiskiem programistycznym, a mikroprocesorem mogła jednak zaistnieć, potrzebne są tak zwane adaptery debuggowania lub programatory. Służą one przede wszystkim do wgrywania kodu w języku zrozumiałym dla mikroprocesora, jak również do analizy jego pracy.
Najbardziej wszechstronnymi i uniwersalnymi urządzeniami dedykowanymi do największej grupy odbiorców są urządzenia typu ULINK firmy Arm.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Funkcja komponenty elastyczne w najnowszej wersji programu SOLIDWORKS 2020

Paweł Dziasek on 2019-11-22 10:49:00

Co nowego w oprogramowaniu SOLIDWORKS 2020
W celu usprawnienia pracy projektantom firma SOLIDWORKS ciągle udoskonala swój produkt poprzez dodawanie nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest występującą w najnowszym oprogramowaniu SOLIDWORKS 2020 funkcja „komponenty elastyczne”. Dzięki jej zastosowaniu mamy możliwość zaprezentowania i przeanalizowania działania podzespołów mechanicznych,
które zmieniają swój kształt podczas ruchu lub zostały poddane działaniu określonych sił.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Pierwsze podłączenie płytki szkoleniowej ze środowiskiem Arm Keil MDK na przykładzie ST Nucleo.

Grzegorz Cuber on 2019-10-31 09:39:44Pomimo intuicyjnego menu użytkownika, jak również wielu rozbudowanych funkcji analizy, pierwsze podłączenie płytki szkoleniowej wymaga od developera pewnych umiejętności. Wykorzystany przykład w filmiku przedstawia wszystkie, niezbędne operacje, które należy wykonać aby nasze połączenie z układem było skuteczne,
a komunikacja mogła zaistnieć.

Czytaj dalej
2 min. czytania

SOLIDWORKS - Narzędzie Wyciągnięcie po Ścieżce

Paweł Dziasek on 2019-10-25 10:05:44


Oprogramowanie SOLIDWORKS, będąc liderem wśród funkcjonalności posiada szereg narzędzi dostępnych z poziomu intuicyjnego menu. Posiada również rzeczowe opisy narzędzi oraz podpowiedzi, przez które ciągle wspiera
użytkownika podczas projektowania. Jednym z takich narzędzi jest zastosowanie
„Wyciągnięcia po Ścieżce”, które pozwala na utworzenie rysunku 3-D, mając szkic dwuwymiarowy.

Czytaj dalej
1 min. czytania

Elektroniczny sprzęt pomiarowy w pracy inżyniera

Grzegorz Cuber on 2019-10-25 09:59:43

Praca inżyniera wiąże się niejednokrotnie z wyborem odpowiedniej metody pomiarów dla przeprowadzanych testów, która jest bardzo istotna z punktu widzenia prowadzenia projektu. Daje pewność, że jakość pomiaru, metoda testowania oraz wyniki znajdują się na odpowiednim poziomie oraz że otrzymane dane pomiarowe dostarczają niezbędnej i obiektywnej wiedzy na temat badanych procesów.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Nowości w oprogramowaniu Arm - Development Studio

Grzegorz Cuber on 2019-10-11 12:48:17

Zaprojektowane specjalnie dla architektury Arm Development Studio jest najbardziej wszechstronnym dedykowanym rozwiązaniem programistycznym dla aplikacji wbudowanych C / C ++ dostępnym na rynku. Rozwija inżynierię oprogramowania, pomagając jednocześnie tworzyć solidne i wydajne produkty.

Czytaj dalej