Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

2 min. czytania

Zmiany w oprogramowaniu ARM Keil - MDK v5.37

Grzegorz Cuber on 2022-06-15 12:47:16

Charakterystyka środowiska
MDK-ARM jest oprogramowaniem wspomagającym pracę programistów aplikacji wbudowanych, na które składa się między innymi edytor, debuger, najlepszy w swojej klasie kompilator i zoptymalizowane biblioteki. Znormalizowane pakiety programowe tzw. Software Packs pozwalają na obsługę urządzeń lub całych płyt, zawierają także drivery układów peryferyjnych.

Wersja MDK v5.37
W najnowszej wersji Keil MDK obsługuje Arm Cortex-M85 i STAR-MC1 i jest dostarczany z modelami „Arm Virtual Hardware” zamiast „Fixed Virtual Platforms”,
a także z kompilatorem Arm 6.18.

Czytaj dalej
6 min. czytania

Biblioteka TOOLBOX – zbiór elementów znormalizowanych

Paweł Dziasek on 2022-05-31 15:01:09

Biblioteka „TOOLBOX” jest to zbiór elementów znormalizowanych zgodny z międzynarodowymi standardami takimi jak: ANSI, AS, GB, BSI, CISC, DIN, GB, ISO, IS, JIS oraz KS. W skład biblioteki wchodzą m.in. takie elementy jak: łożyska, śruby, nakrętki, kołki, podkładki i wiele innych. Żaden inżynier projektujący w SOLIDWORKS nie będzie w stanie przygotować dużego złożenia, bez wykorzystania tych właśnie elementów, łączących detale w jedną całość. Oczywiście bezcelowym byłoby projektowanie każdego z elementów własnoręcznie. Szybszym oraz znacznie prostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie biblioteki komponentów znormalizowanych „Toolbox”. Każde z tych komponentów można w bardzo szybki sposób dostosować do własnych wymagań, tworząc ich nową konfigurację.

Czytaj dalej
2 min. czytania

Nowości w SOLIDWORKS Electrical 2022

Grzegorz Cuber on 2022-04-22 14:10:40

Produkty SOLIDWORKS wspierają pracę inżynierów na całym świecie, a poprzez budowę modułową również branże odpowiedzialne za projekty i produkcję. Zapewniają dostęp do zasobów technicznych, umożliwiając tworzenie lepszych produktów, niższym kosztem i w krótszym czasie. Producent pracuje nad ciągłym udoskonalaniem oprogramowania, które dostępne jest dzięki aktualizacjom.

Czytaj dalej