Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

4 min. czytania

Od projektu do produkcji- zintegrowany proces projektowania w środowisku SOLIDWORKS – część 2

Paweł Dziasek on 2020-10-23 11:30:37

Oprogramowanie SOLIDWORKS zapewnia intuicyjne środowisko, które maksymalizuje wydajność podczas projektowania i produkcji oraz zapewnia dostęp do zasobów technicznych, umożliwiając tworzenie lepszych produktów, niższym kosztem i w krótszym czasie.

Czytaj dalej
3 min. czytania

Od projektu do produkcji - zintegrowany proces projektowania w środowisku SOLIDWORKS – część 1

Paweł Dziasek on 2020-09-25 11:10:35

Bogaty pakiet programów SOLIDWORKS obejmuje swoją funkcjonalnością procesy od samego początku projektowania do etapu produkcji. Wspólny, zintegrowany system umożliwia natomiast równoczesną pracę zespołów odpowiedzialnych za wykonanie tych działań. Dostępność wszystkich narzędzi w jednym środowisku pozwala zmniejszyć nakład pracy niezbędny na każdym etapie projektowym. Projektanci i inżynierowie mogą w ten sposób poświęcić więcej czasu na doskonalenie swoich projektów bez obaw, że wprowadzone przez nich zmiany zagrożą przyjętym terminom realizacji. W efekcie przejście przez wszystkie fazy,
od projektu koncepcyjnego, aż do finalnego wytworzenia części, przebiega łatwiej
i szybciej niż dotychczas. Podstawą tego rozwiązania jest wspólny model CAD 3D pozwalający na łatwe zarządzanie zmianami zachodzącymi na etapie projektowania i przygotowania do produkcji. Zmiany są automatycznie wprowadzane do wszystkich związanych z produktem rysunków, systemów produkcyjnych i dokumentów technicznych.
Czytaj dalej
2 min. czytania

SOLIDWORKS 3D Interconnect

Paweł Dziasek on 2020-08-26 10:01:15

Co to jest i do czego służy?
Funkcja SOLIDWORKS 3D Interconnect dostępna już w programie SOLIDWORKS 2017 od tamtego czasu jest bezustannie rozwijana i udoskonalana. Funkcja ta zastępuje tradycyjne metody migracji danych poprzez zintegrowany przepływ informacji pozwalający na bezproblemową współpracę między innymi programami CAD, a programem SOLIDWORKS. Pozwala również pracować z modelami zapisanymi bezpośrednio w natywnych formatach innych programów CAD.

Czytaj dalej

Powiązane