Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

1 min. czytania

Prezentacja narzędzia Porównanie obiektów w SOLIDWORKS 2020

2020-01-23 12:39:59

SOLIDWORKS_Porownanie_obiektow

Nowa wersja SOLIDWORKS stwarza nowe możliwości.
Porównywanie obiektów, których kształt i geometria były bardzo zbliżone
zawsze było czasochłonną i monotonną czynnością. Teraz, dzięki nowej funkcji porównywania obiektów w programie SOLIDWORKS 2020, nie musimy już tracić czasu na ręczne porównywanie wymiarów między sobą, zrobi to za nas program.

Funkcjonalność narzędzia.
Funkcja Porównanie Obiektów daje możliwość porównania rzeczywistej części, która została poddana procesowi skanowania przestrzennego, w wyniku czego otrzymujemy skan 3D elementu z modelem komputerowym. Pozwala na znalezienie różnic i stwierdzenie, czy element rzeczywisty został wykonany zgodnie z dokumentacją. Mamy również możliwość sprawdzenia zużycia części wyeksploatowanej oraz określenia, które powierzchnie zmieniły swoje wymiary względem modelu CAD.

Prezentacja wyników i tolerancje.
Odchylenia wyświetla się są na obiekcie źródłowym w celu wskazania różnic,
w których miejscach oba obiekty nie pasują do siebie. Wynik pomiaru wskazuje wielkość różnicy pomiarów pomiędzy porównywanymi obiektami. Podczas
procesu porównywania ważnym jest, aby określić tolerancje, w których ma się mieścić nasze porównanie. Uwzględnienie tej wartości pozwala oznaczyć, które miejsca na obiektach różnią się od siebie w sposób znaczący.

Działanie narzędzia Porównanie Obiektów oraz sposób jego użycia zostało zaprezentowane na filmiku w naszym kanale YouTube, który gorąco polecam.

 You Tube                              Formularz kontaktowy

Paweł Dziasek
Napisany przez Paweł Dziasek

FAE Computer Controls, inżynieria, zarządzanie, dystrybucja

Skomentuj

Powiązane