Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

2 min. czytania

Nowości w oprogramowaniu Arm - Development Studio

2019-10-11 12:48:17

arm development studio

Zaprojektowane specjalnie dla architektury Arm Development Studio jest najbardziej wszechstronnym dedykowanym rozwiązaniem programistycznym dla aplikacji wbudowanych C / C ++ dostępnym na rynku. Rozwija inżynierię oprogramowania, pomagając jednocześnie tworzyć solidne i wydajne produkty.

Cechy nowego IDE ARM Development Studio:

Wszechstronność
Posiadając ponad 5000 urządzeń w bazie danych, program Development Studio dostarczany jest z wbudowaną obsługą popularnych mikrokontrolerów i procesorów. Zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Arm występuje w dwóch opcjach: Keil µVision dla mniejszych mikrokontrolerów oraz oparte na Eclipse: Arm Development Studio.
Wydajność
Dzięki debuggerowi Arm CoreSight ze śledzeniem i potężnemu analizatorowi systemowemu Streamline, Development Studio pozwala zarówno zaoszczędzić czas, ułatwiając odnalezienie błędów, jak i pomaga rozwiązać problemy z wydajnością. Zoptymalizowane generowanie kodu w formacie C / C ++ zawiera wiodące w branży techniki dla Arm NEON i SVE. Development Studio maksymalizuje wydajność dla aplikacji takich jak DSP, uczenie maszynowe i rozpoznawanie obrazów.
Skalowalność
Development Studio zaprojektowano z myślą o skalowaniu z projektami. Środowisko programistyczne znajduje zastosowanie począwszy od wczesnych etapów projektowania SoC, aż po testowanie oprogramowania na krzemie, od mniejszych systemów opartych na Cortex-M0+, po platformy Neoverse klasy serwerowej, od start-upów po projekty korporacyjne.


Arm Development Studio zawiera:

• Arm debugger i Keil µVision debugger,
• Embedded C/C++ Arm Kompilator w wersji 6 oraz kompatybilne licencje
  działające z poprzednimi wersjami,
• Usprawniony analizator wydajności w celu optymalizacji w systemach Linux,
   Android lub bare-metal,
• Bloki oprogramowania pośredniego zgodne z CMSIS,
• Armv7 i Armv8 Fixed Virtual Platforms – wirtualne platformy programowe
  wspomagające rozwój aplikacji bez sprzętu docelowego,
• Debugger grafiki kompatybilny z OpenGL ES, Vulkan I OpenCL.

Korzyści z zastosowania Arm Development Studio:

Skalowalna i energooszczędna technologia dla każdego rynku aplikacji
wbudowanych
Oprogramowanie Arm Development Studio stworzone dla aplikacji wbudowanych obejmuje wszystko to, co wykorzystuje mikrokontroler lub mikroprocesor do wykonywania dedykowanych zadań samodzielnie lub w większym systemie.
Arm wspiera rozwój oprogramowania wbudowanego na każdym etapie tworzenia projektu, pracując w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Maksymalizacja potencjału projektu opartego na technologii Arm

Dzięki wyjątkowej wydajności kompilator Arm umożliwia opracowywanie wysoce wydajnych produktów wykorzystujących wszystkie funkcje procesorów i architektury Arm Cortex, od Armv6-M do Armv8-A 64-bit. Ten wszechstronny kompilator optymalizuje również kod dla aplikacji systemu czasu rzeczywistego RTOS.

Uproszczona obsługa środowiska.
Programiści korzystający z Development Studio zobaczą nowy, uproszczony interfejs użytkownika, intuicyjny kreator połączeń oraz pełny zestaw pakietów oprogramowania: CMSIS, oprogramowanie pośrednie i RTOS.

Łatwe debugowanie wielordzeniowe
Arm Debugger został zaprojektowany z myślą o złożonym rozwoju SoC, więc debugowanie wielordzeniowe jest tak intuicyjne, jak szybkie wykonywanie testów na pojedynczym rdzeniu. Arm Debugger jest dostępny w Arm Development Studio opartym na Eclipse i zapewnia interfejs skryptowy Python dla zaawansowanych użytkowników.

Podsumowując

Oprogramowanie IDE Development Studio, którego producentem jest Arm zawiera wydajne narzędzia do obsługi większości popularnych rdzeni dostępnych na rynku mikrokontrolerów. Poprzez ciągłe wsparcie dla produktu oraz aktualizacje bibliotek, Arm Development Studio przewyższa konkurencyjne rozwiązania i przyczynia się do jego rozwoju. Rozbudowane funkcje analizy oraz możliwość korzystania
z wirtualnych prototypów wspierają ponad to pracę programistów, skracając czas potrzebny do wprowadzenia produktu końcowego na rynek.

Arm Development Studio   Formularz kontaktowy

Grzegorz Cuber
Napisany przez Grzegorz Cuber

FAE Computer Controls, inżynieria, zarządzanie, dystrybucja

Skomentuj

Featured