Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

2 min. czytania

Keil MDK, czyli zestaw narzędzi programistycznych do obsługi mikrokontrolerów Arm Cortex-M

2020-02-17 12:14:38

Keil MDK


Wiele funkcji w jednym miejscu - MDK- Core
Od początku programowania mikrokontrolerów korzystanie z jednego środowiska obsługującego wiele urządzeń różnych producentów było dużym wyzwaniem. Oprogramowanie takie często nie posiadało funkcji analitycznych, podglądu rejestrów i innych zmiennych, a cała jego użyteczność opierała się na obsłudze prymitywnego edytora.

Arm Keil MDK to najbardziej kompleksowe rozwiązanie programistyczne dla mikrokontrolerów opartych na rdzeniach Arm, które zawiera wszystkie komponenty potrzebne do tworzenia, budowania i debuggowania aplikacji wbudowanych.

µVision IDE łączy zarządzanie projektami, środowisko wykonawcze, kompilację, edycję kodu źródłowego i debuggowanie programu w jednym potężnym środowisku. µVision jest łatwy w użyciu i przyspiesza tworzenie oprogramowania wbudowanego. Obsługuje wiele ekranów i umożliwia tworzenie indywidualnych układów okien w dowolnym miejscu na powierzchni wizualnej.

Najnowsze oprogramowanie do obsługi rdzeni – Software Packs
MDK używa pakietów oprogramowania do obsługi urządzeń i płyt, bibliotek CMSIS, oprogramowania pośredniego, a także przykładowych projektów. Można je w dowolnym momencie dodać do zestawu MDK-Core, który rozróżnia obsługę nowych urządzeń i aktualizacji oprogramowania pośredniego od łańcucha narzędzi. Software Pack zarządza listą dostępnych paczek. Najnowsze paczki
z kolei znajdują się na stronie Arm i dostępne są do pobrania dla użytkownika.

Edytor µVision
Zintegrowany edytor µVision spełnia wszystkie zadania nowoczesnego edytora kodu źródłowego i jest dostępny także podczas debuggowania. Podświetlanie składni kolorami, wcięcia tekstu i konspekty zostały zoptymalizowane
pod kątem C/C ++.

Keil MDK-edytor

Okno "Funkcje" zapewnia szybki dostęp do funkcji w każdym module kodu źródłowego C/C ++. Okna „Uzupełnienie kodu” i „Parametry funkcji” pomagają śledzić symbole, funkcje i parametry. „Dynamiczne sprawdzanie składni” weryfikuje poprawność składni programu podczas pisania. Wyświetla również ostrzeżenia
w czasie rzeczywistym o potencjalnych błędach kodu, jeszcze przed kompilacją programu.

Zaawansowane funkcje - Debugger
Debugger MDK umożliwia testowanie, weryfikację i optymalizację kodu aplikacji
w jednym środowisku. Keil MDK oferuje uruchamianie, zatrzymywanie debuggowania, a nawet nieinwazyjne śledzenie instrukcji w celu optymalizacji aplikacji. Za pomocą dedykowanego urządzenia do debuggowania ULINK
dostępny staje się także zapis strumieniowania, czy pomiar mocy.
Debugger obejmuje swoim działaniem tradycyjne funkcje, w tym proste i złożone punkty przerwania, okna podglądu i kontroli wykonania. Zapewnia również pełną widoczność urządzeń peryferyjnych urządzenia.

Certyfikowany kompilator C, C++
Zbudowany w celu generowania optymalnego rozmiaru kodu i najlepszej w swojej klasie wydajności, Keil MDK zawiera wiodący kompilator Arm C/C ++.
Kompilator obejmuje Asembler, linker i wysoce zoptymalizowane biblioteki wykonawcze, tak aby zapewnić optymalną wydajność.
Kompilator Arm 6 został zakwalifikowany przez TÜV SÜD do stosowania
w aplikacjach bezpieczeństwa funkcjonalnego pod kątem różnych standardów bezpieczeństwa.

MDK-tuv-1

Grzegorz Cuber
Napisany przez Grzegorz Cuber

FAE Computer Controls, inżynieria, zarządzanie, dystrybucja

Skomentuj

Powiązane