Computer Controls - Technologia i Oprogramowanie

2 min. czytania

Analiza nowych funkcjonalności w programie DraftSight.

2020-06-23 14:09:01

draft Sight 2020DraftSight jest programem zapewniającym możliwość intuicyjnego kreślenia w 2D, jak i zdobycia doświadczenia w projektowaniu 3D przez architektów, inżynierów, dostawców usług budowlanych, profesjonalnych użytkowników CAD, projektantów, wytwórców, producentów, wykładowców i hobbystów.
DraftSight pozwala na tworzenie, edycję, wyświetlanie i dodawanie adnotacji do każdego pliku w formacie DWG. Program posiada znany użytkownikom interfejs zbliżony do znajdujących się w podobnych aplikacjach CAD, co umożliwia szybkie przejście z innego oprogramowania.

Nowości w DraftSight 2020.
DraftSight 2020 zapewnia potężną automatyzację procesów, która znacznie zwiększa wydajność pracy użytkownika. Umożliwia także bardziej kompleksowe migracje danych w celu ponownego ich wykorzystania. Usprawnione zostały także przepływy danych do innych produktów w portfolio Dassault Systemes.

Nowością jest funkcja automatycznego wymiarowania rysunków,
dzięki której można teraz zaoszczędzić wiele godzin pracy, przeznaczonych wcześniej na żmudne wymiarowanie rysunków. Poprawiona została także spójność oraz ustawianie odstępów pomiędzy wymiarami, przy
jednoczesnym zachowaniu przejrzystego i profesjonalnego wyglądu.

nowosci-draftsight-2020

Pełna obsługa oraz kontrola nad importowanymi blokami dynamicznymi
z AutoCAD umożliwia przełączanie w łatwy sposób pomiędzy różnymi rozmiarami, kierunkami, pozycjami i kształtami obiektów. DraftSight 2020 zachowuje teraz pełną konfigurowalność z AutoCAD.

draftsight-2020

Ponowne użycie rysunków 2D z biblioteki 3D Content Central jest teraz jeszcze prostsze. Dzięki integracji z 3D Content Central możemy przeglądać zawartości bibliotek bezpośrednio w oknie programu DraftSight. Następnie wystarczy wstawić wybrany rysunek za pomocą „przeciągnij/upuść”.


draftsight-2020-3d

Zmiana typu strzałek wymiarowych również została poprawiona,
teraz wystarczy tylko kliknąć w strzałkę i wybrać z rozwijanej listy inny typ strzałki. Czynność ta jest znana z programu SOLIDWORKS.

draftsight-2020-strzałki

Nowy DraftSight teraz sam dostosuje pomocnicze linie wymiarowe.
Podczas przeciągania wymiaru i upuszczeniu go po drugiej stronie rysunku, program automatycznie przytnie linie pomocnicze. Pozwala to na oszczędność czasu niezbędnego podczas tworzenia przerwy pomiędzy rysunkiem, a liniami wymiarowymi.


draftsight-2020-linie wymiarowe

Wnioski
Analizując nową funkcjonalność programu DraftSight 2020 możemy zauważyć, że producent w znacznym stopniu postawił na automatyzację procesów. Wpływa to niewątpliwie na skrócenie czasu niezbędnego podczas tworzenia nowych projektów. Kolejnym zwiększeniem funkcjonalności dla użytkownika jest stworzenie ułatwień podczas pracy z programem. Z jednej strony jest to automatyczne dostosowywanie linii pomiarowych do obiektu, z drugiej możliwość intuicyjnej pracy podczas, np. zmiany typu strzałek wymiarowych. Całość zmian wpływa pozytywnie na zwiększenie konkurencyjności produktu, a przez to na coraz częstszy wybór oprogramowania DraftSight przez użytkowników końcowych.

Paweł Dziasek
Napisany przez Paweł Dziasek

FAE Computer Controls, inżynieria, zarządzanie, dystrybucja

Skomentuj

Powiązane